INVENTI už pět let boří mýty o ženách v IT


Česká firma Inventi působí na českém softwarovém a IT trhu již pět let. Počet zaměstnanců firmy za tu dobu narostl už přes stovku a v českém IT prostředí má jedno velké specifikum – je v něm nezvykle velký poměr žen, celkem 25 procent. To je dvakrát více, než je český průměr.

IT je stále hlavně mužská záležitost – podle Českého statistického úřadu pracuje v ČR v IT pouze kolem 12 procent žen. V Inventi ženy pracují nejen v oblastech typických pro IT jako je backoffice nebo nábor, ale také ve vývoji aplikací, analýzy a návrhu sw řešení, testingu a obchodu. “Stejné zastoupení žen máme také v nejužším vedení společnosti. Jedna z kolegyň vede celý outsourcovaný tým u významného klienta,” říká Tomáš Vodenka, People manažer, který je mimo jiné zodpovědný za spokojenost lidí v Inventi.

V tak typicky mužském odvětví má ženská přítomnost bezesporu své výhody. Na druhou stranu se ženy často musí potýkat s prvotní nedůvěrou ve své znalosti a dovednosti. “Lidé si u nás nejvíce cení neformálnosti a naprosto otevřené komunikace. Myslím, že i proto se ženy v našich řadách mají chuť v IT pohybovat a prosadit se,” dodává Jan Kaštura, obchodní ředitel Inventi.

Zájem žen o práci v IT neustále roste. Důkazem je i jejich vzrůstající zájem o vzdělávací akademie, které Inventi pravidelně pořádá. “Vypadá to, že trh IT se ženám stále více otevírá. Ještě před 10 lety téměř čistě mužské osazenstvo tak postupně díky ženám ožívá. Ženy postupně obsazují všechny role napříč IT jak na straně zákazníků, tak na straně dodavatelů. Také na úrovni managementu i velkých korporací jsou ženy v IT vidět čím dál častěji a tento trend bude zcela jistě pokračovat”, dodává Jan Kaštura

Více informací o aktivitách společnosti se dozvíte na webu www.inventi.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup