4 chyby při žádosti o úvěr online

Online půjčování je pohodlná služba, která pomáhá při mimořádných situacích. Ale někdy při poskytování úvěrů on-line, lidé dělají chyby, které vyvolávají finanční potíže. Řekneme vám o běžných chybách, abyste se jim mohli vyhnout.

  1. Požádejte někoho, aby vám za vás zajistit půjčku

Stránky, které vydávají online půjčky, musí zaručit bezpečnost svých osobních údajů. Viva Credit obhajuje své úvěrové služby a zákazníky ve správné formě:

  • má bezpečnostní certifikace Comodo a PCL DSS;
  • používá systém ověřování karty, který se dlužníkům registruje u služby;
  • pravidelně testuje místo k překonání ochrany atd.

Vlastník dat se musí také postarat o ochranu. Například nikdo nemůže informovat o pasu a tajné informace o kartě (kód PIN, kód CVV, heslo v internetovém bankovnictví, datum vypršení platnosti karty). Stává se však, že když se rozhodli peníze přijmout online, někteří lidé žádají, aby podali žádost jednoho ze svých příbuzných nebo přátel. Výsledkem je, že pomocník získá přístup k datům, které nepotřebuje vědět, a jednoho dne je může využít pro své osobní zájmy.

Chyby při zpracování úvěrů online

  1. Chyby v aplikaci

Chyby v aplikaci (například v pasových datech) mohou vést k odepření kreditu, protože jsou ověřeny všechny informace, které uživatelé poskytují o sobě.

Je také důležité, aby v žádosti byly hlášeny pouze pravdivé informace. Obvykle online půjčování nevyžaduje výkaz zisku a ztráty a někteří dlužníci uvádějí v žádosti nadměrnou částku příjmu, aby získali větší půjčku. Společnosti, které poskytují peníze online, však vědí velikost platů v různých průmyslových odvětvích a na různých pozicích. Takže úmyslné podvedení pouze sníží rating dlužníka v systému služeb online. A stojí za to pamatovat: informace o příjmech a výdajích pomáhají finanční společnosti vypočítat částku, která může být klientovi poskytnuta na úvěr takovým způsobem, že nebude mít potíže s platbou.

  1. Pečlivě přečtěte smlouvu

Ve smlouvě jsou stanoveny všechny podmínky pro použití úvěru (částka, úroková sazba, datum splácení, závazek v případě nezaplacení a zpoždění). Ale mnozí dlužníci tento dokument až do konce nečtou nebo se na něj dívají “diagonálně”. V důsledku toho nevědomky porušují pravidla smlouvy, například:

  • zaplatit půjčku pozdě nebo ne úplně;
  • mylně připisují zhoršení finanční situace vyšší moc a považují ji za platný důvod, proč úvěr nevrátí.
  1. Získejte půjčku bez plánování rozpočtu předem

Před podáním žádosti o úvěr je třeba vypočítat svůj osobní rozpočet tak, aby později nebyly žádné potíže při placení. První pravidlo: pokud je váš plat periodicky zpoždění, nenechávejte úhradu úvěru v poslední den, je lepší připravit částku předem. Druhé pravidlo: nepoužívejte prostředky, které se nesmějí vrátit později. Doporučujeme úvěr vypočítat tak, aby platba na něm nepřesáhla 35% měsíčního příjmu.

Aby služba zákazníkům pomohla s výpočty, služba Viva Credit zveřejnila na své webové stránce elektronickou kalkulačku. Přesouvá kurzor, uživatel vidí částku, která má být zaplacena, spolu s úrokem v den splácení úvěru. Takže dlužník si může zvolit částku, která uspokojí jeho potřeby a nepřinese nadměrné zatížení jeho rozpočtu. Pro první půjčku je 0%.

Viva-Credit.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup