Jak správně vybrat CRM pro efektivní řízení projektů?

Projektový manažer se neobejde bez moderních nástrojů, které mu usnadní plánování a komunikaci s ostatními členy týmu. Aplikací pro řízení projektů je k mání víc než dost a vybrat ty správné není snadné. Dobrou volbou může být komplexní CRM s odpovídajícími funkcemi. Co byste měli vědět před tím, než se pustíte do hledání konkrétního řešení?

V čem vám CRM systém pomůže?

V první řadě je dobré vědět, že CRM systém neslouží pouze k řízení projektů. Project management je naopak pouze jedním z modulů. Umožní vám nastavení pracovních postupů pro různé činnosti a u projektů definovat rozpočty, termíny a role jednotlivých členů týmu.

Kvalitní řízení projektů software šetří projektovému manažerovi čas možností sdílení veškeré dokumentace a poznámek. Velmi praktické jsou synchronizace úkolů a kalendáře.

Díky rozsáhlé automatizaci nebudete muset řešit rutinní úkony. Samozřejmostí by měly být notifikace blížících se termínů i funkce převádění dokumentace včetně e-mailů a telefonátů ke konkrétnímu projektu.

Vlastní server, nebo cloud?

Při výběru CRM systému budete muset učinit různá rozhodnutí. K těm zásadním patří rozseknutí dilema mezi vlastním serverem a cloudem. Obě varianty mají své výhody, ovšem cloud v posledních letech výrazně převažuje. Je úspornější, snadno se používá a nezatěžuje uživatele po technické stránce – o vše se stará provozovatel.

Aplikace na míru, nebo hotový produkt?

Nechat si CRM naprogramovat přesně dle požadavků zní lákavě, ale pro naprostou většinu zákazníků je mnohem výhodnější hotové řešení. Je levnější a nemusí mu chybět ani flexibilita – dobrou volbou je například český software eWay-CRM v prostředí Microsoft Outlook. Aplikaci si lze do značné míry přizpůsobit tak, aby vyhovovala aktuálním potřebám.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup