Podnikejte efektivněji: 3 praktické tipy, jak „nakopnout“ byznys směrem kupředu

Pokud vám někdo tvrdí, že je podnikání snadné, pak vám buďto lže, nebo jen zapomněl na vlastní začátky. Počáteční nadšení vyprchá s prvním větším problémem a bez výsledků se dostaví prokrastinace. Naštěstí existují metody, díky kterým lze ušetřit spoustu času a pracovat mnohem efektivněji. Co konkrétně můžete pro svůj business udělat vy?

1. Naučte se hospodařit s časem

Máte pocit, že nic nestíháte, ačkoliv si toho na sebe nakládáte tak akorát? Možná „jen“ neumíte hospodařit s časem. Jakmile si ho dobře zorganizujete, dokončíte mnohem více úkolů v kratším čase než obvykle.

Jestli jste to ještě neudělali, pořiďte si diář a sepište si do něj priority. Zároveň se vyhněte dlouhodobému plánování aktivit, většinu byste odložili kvůli jiným úkonům, které vám budou průběžně přibývat. A pokud zatím nepoužíváte podnikový informační systém, možná je nejvyšší čas si jej pořídit – pomůže vám s plánováním a udělá spoustu rutinních úkolů za vás.

2. Když pracujete, nenechte se rušit

Nemáte-li v hlavě vícejádrový procesor, raději na multitasking zapomeňte. Práce na několika úkolech současně je krajně neefektivní. Zároveň se nenechte rušit vlivy, které s vaší prací vůbec nesouvisí. Přestaňte brouzdat na sociálních sítích a bude-li to možné, vypněte vyzvánění na mobilu. Jakmile se začnete plně soustředit, produktivita vaší práce výrazně vzroste.

3. Používejte moderní nástroje

Nebraňte se aktivnímu používání aplikací, které vám usnadní každodenní rutinu. Nevyužijete-li plnohodnotné ERP, používejte jednodušší účetní systém. Komunikaci se zákazníky i kolegy vám zase usnadní CRM. A mohli bychom pokračovat dále – ale jen vy víte nejlépe, co ke své práci potřebujete. Vydáte-li se cestou automatizace, budete mít mnohem času na důležitější věci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup