O noteboocích HP bez obalu. Jaké jsou plusy, mínusy a možnost opravy?

Vybíráte notebook a padla vám do oka značka HP? Nejste sami, společnost si během dlouholetého působení na trhu vybudovala velmi dobrou pověst a s prodejem může být spokojená. Přesto se čas od času objeví pochybovači, kteří poukazují na její slabší stránky. Možná jste na negativní články o „hápéčkách“ narazili právě v souvislosti s hledáním ideálního stroje pro zábavu či práci a nyní jste na vážkách. Nebudeme vám lhát, notebooky HP dokonalé nejsou – ale to ostatně ani notebooky jiných značek. Přesto patří k absolutní špičce, což potvrzuje i vysoké hodnocení v rámci komplexního hodnocení renomovaného magazínu Laptopmag.com.

Specializovaný magazín Laptopmag.com každoročně sestavuje žebříček nejlepších výrobců notebooků. V tom posledním (2018) se značka HP posunula ze čtvrtého místa na stříbrnou pozici a v souhrnném hodnocení nasbírala 85 bodů ze 100 možných. Jaké jsou podle redaktorů silné, a naopak slabé stránky notebooků HP?

Krásný design

Krása je sice do značné míry subjektivní záležitost, ale přesto notebookům od HP nelze upřít, že vypadají skvěle. Bez ohledu na to, zda zmíníme modely z levnější řady Pavilion, nebo manažerské třídy EliteBook, design je vždy omračující. A platilo to i v minulosti, což potvrzuje i servis notebooků Jihlava – jeden z techniků uvedl, že se mnozí zákazníci odmítají svého stroje vzdát, protože si k němu vytvořili takřka osobní pouto.

Bohatá nabídka

Potřebujete levný notebook pro brouzdání na webu? Herní mašinu? Vysoce výkonný stroj pro tvorbu v náročných aplikacích? Bez ohledu na vaše potřeby a rozpočet si buďte jistí, že v případě HP neodejdete s prázdnou.

Skvělá zákaznická podpora

Zákaznická podpora na webu HP je na nejvyšší možné úrovni. Až ji budete potřebovat, přesvědčíte se o tom na vlastní kůži. Výrobce si vás získá také tím, že zaplatí za dopravu v rámci záruční opravy. A pokud se vám stroj pokazí po uplynutí záruky, oprava by vám vichr v peněžence udělat neměla – český servis HP uvedl, že náhradní díly na notebooky HP patří k těm dostupnějším a levnějším.

Slabiny? Pár se jich přeci jen našlo…

Magazín Laptopmag.com uvedl, že se notebooky HP vyznačují takřka bezkonkurenčním poměrem ceny a kvality. Ale najdou se i výjimky – některé dražší modely nezískaly tak dobré hodnocení jako ostatní a nedostaly se do redakčního výběru.

Další slabou stránkou HP je údajně nedostatečná úroveň telefonické podpory. Na neplacené lince se vždy redaktorům nedostalo uspokojivých odpovědí a často byli odkazováni na placenou linku. Podle nás to není nic, co by potenciálního zákazníka mělo odradit od koupě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup